Vonné Tyčinky z Auroville

Auroville je univerzální město v Jižní Indii, které se věnuje ideálu lidské jednoty založené na vizi Sri Aurobinda a Matky Ašrámu – Mirra Alfassa.

Auroville je univerzálním městem, kde muži a ženy všech zemí aspirují žít v míru a v harmonii nad vším, co nás rozděluje; veškerá politika, naše národnosti, rasy a náboženství. Účelem Auroville je realizovat jednotu lidstva.

Dnes je Auroville uznáván jako první a jediný mezinárodně schválený probíhající experiment v transformaci vědomí, který se také zabývá – a prakticky zkoumá – soběstačný život a budoucí kulturní, environmentální, sociální a duchovní potřeby lidstva. Záměrem projektu je poskytnout místo, v němž může lidstvo rozvíjet svůj plný potenciál nejen fyzicky a materiálně, ale také duchovně.

„Někde na Zemi by mělo existovat místo, které by žádný národ nemohl prohlásit za své vlastní. Místo, kde by všichni lidé dobré vůle, s upřímnou aspiraci mohli svobodně žít jako občané světa, a poslouchat jedinou autoritu, nejvyšší autoritu.“ – Matka

Z vyprahlé pouště se Aurovilianúm podařilo vytvořit svěží les, který někdy vypadá jako divoká džungle, kde dnes žije více než 3 000 obyvatel 70ti různých národností, stejně jako bohatá biologická rozmanitost zvířat, ptáků a hmyzu všeho druhu, které poskytují a vytvářejí neustálý koncert a harmonie zvuků přírody.

Auroville má svou školu, hudební a umělecké centrum, permakulturu, botanickou zahradu, ekologické výstavby, projekty zalesňování, lesní a vodní hospodářství, ale také kino, textilní výrobu, meditační centrum…a spoustu venkovských i městských projektů.

Každý rok se mladým lidem nabízí veletrh „Ohrožené řemesla“ v Centru mládeže v Auroville, aby nezapomněli na schopnosti jejich babiček a prababiček.

Výroba papíru, keramiky, kůže, kovu, stavba domů, malování nebo dokonce upcyklace, ekologičtější proces, jehož cílem je spíše transformovat odpad než ho recyklovat.

Výroba vonných tyčinek je také velkou součástí ruční výroby v Auroville. Vonné tyčinky se v Indii  po celá staletí používají pro rituály, meditaci, jógu a duchovní obřady. Tyčinky jsou ručně rolované tradičním způsobem, vyrobené z bylinek, dřevního prášku a ze 100% éterických olejů. Tyčinky jsou vyrobeny jenom z přírodních přísad. 

Jsme velmi rádi, že v našem e-shopu můžeme nabídnout vonné tyčinky, které se vyrábí v této komunitě a být tak součástí tohoto úžasného a povznášejícího projektu. Tyčinky jsou v šesti různých vůních; Santalové dřevo, Nag champa, Jasmín, Růže, Levandule a Citronová tráva.  

Aurovilianí žijí podle pokynů, které Matka stanovila. Se vzestupem zájmu žít v Auroville se určitá pravidla mění, ale postup, jak se stát Aurovilianem, zůstává podobný původním požadavkům Matky.

  1. Auroville nikomu zvlášť nepatří. Patří celému lidstvu. Ale aby tam člověk zůstal, musí být dobrovolným služebníkem Božského Vědomí.  
  2. Auroville bude místem neustálého vzdělávání, neustálého pokroku a mládí, které nikdy nestárne.          
  3. Auroville chce být mostem mezi minulostí a budoucností. Využívá všech pokročilých objevů a vynálezů a chce se směle vrhnout k budoucím úspěchům.
  4. Auroville bude místem hmotného a duchovního výzkumu, který dá živé tělo jednotě lidstva.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Jsem velmi vděčná za tyto lidi a za tato místa!

My všichni nemůžeme žít v Auroville, ale všichni můžeme vytvářet a přinášet tyto ideály do našich vlastních životů a našich vlastních komunit v menším nebo větším rozsahu. Všichni můžeme budovat etičtější, udržitelnější, zdravější a šťastnější komunity.

Love & Peace

Gautami

Více informací:

Auroville’s official website

Integral Yoga

Sadhana Forest

Svaram musical instruments

Upcycling Studio

                                                             

Vyberte si měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro